Víte, že na území městského obvodu Svinov je přírodní rezervace Rezavka? Jestli ne, pojďte si ji s námi projít! Zavřete oči a ... lužní lesy kolem Odry, doubravy, olše, chráněné rostliny - kruštík modrofialový, lilie zlatohlávek, sasanka, dymnivka, vůně medvědího česneku, zpěv ptáků, ...

1Arez1Arez21Arez3

 

1Arez41Arez51Arez6

Číst dál...

Na dnešní dopoledne si pro nás připravili kamarádi ze sedmé třídy kouzelné vyučování. Ráno jsme se sešli v učebně fyziky a chemie a sedmáci nám předvedli několik zajímavých pokusů, které zkoušejí ve svých hodinách. Pak si nás rozdělili do skupinek a my si některé pokusy pod jejich vedením (a taky p. učitelky Farkasové) vyzkoušeli. Bylo to super a naši noví kámoši mají od nás za svou přípravu této akce velký DÍK!

1Afy1Afyz21Afyz31Afyz41Afyz51Afyz7

Během preventivního programu jsme se formou her učili, jak se k sobě správně chovat, zopakovali si "kouzelná slovíčka":prosím, děkuji, nezlob se na mě, omluv mě, promiň, ... . Tak snad je budeme umět v praxi použít.

1Adek11Adek21Adek31Adek41Adek51Adek6

Ve středu 6. 3. proběhlo ve svinovské knihovně slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře knihovny. Ještě před samotným pasováním jsme se seznámili s drakem. Přečetli jsme si dračí pohádku, veršovali, naučili se dračí pokřik, zatančili  taneček a draka si také nakreslili. Za to vše jsme byli odměněni Dračím vysvědčením se samými jedničkami. Pak už přišel samotný pan král a začalo pasování! Vše bylo bezva, moc se nám to líbilo!1Apas1 11Apas1 21Apas1 31Apas1 41Apas1 51Apas1 61Apas1 71Apas1 81Apas1 9

Během programu Veselé zoubky jsme se naučili, jak o své zuby pečovat, co jim škodí, co prospívá, kolikrát ročně navštívit zubního lékaře a na závěr lekce jsme dostali krásné dárečky.

1Azuby11Azuby21Azuby31Azuby41Azuby51Azuby61azuby71Azuby8

Během čertovského vyučování jsme se naučili čertí blekotání, škleb, taneční čertovské variace, sledovali jsme hříchy jiných a vyzkoušeli si napichování na vidle. Vše nám šlo výborně, protože jsme malí čertíci :)

1Acert11Acert21Acert31Acert41Acert51Acert6

Ve Světě techniky jsme navštívili vzdělávací program, který nám ukázal různé druhy historických dopravních prostředků. Děti objevovaly, jak vypadala nejstarší jízdní kola nebo jak fungoval první automobil. Odhalovaly, jak se dopravní prostředky vyvíjely a vyvíjí a měly možnost vyzkoušet si, jaké to je řídit motorku, nákladní auto nebo sedět za volantem linkového autobusu.

technika1technika2technika3technika4technika5technika6

Místo sezení ve třídě jsme v praktických činnostech vyrazili do parku, abychom si zahráli na architekty. Co jsme navrhovali a stavěli? No přece domečky pro skřítky ze všech možných přírodnin, které jsme v okolí našli.

1Askret11Askret21Askret31Askret41Askret51Askret6