27. června - Kino

Sraz na hlavní budově Bílovecká 10.

 

28. června - Vysvědčení

Vysvědčení se bude vydávat na hlavní budově Bílovecká 10.

 

Knihovna

Každý druhý měsíc se vydáváme do knihovny za Dubánky. Pokaždé nás překvapí něčím novým. Někdy sportují, někdy spí, jindy zase tancují a oslavují. Pokaždé je to zajímavé čtení.

2aKnihovnaDubanci12aKnihovnaDubanci22aKnihovnaDubanci3

 

 

 

 

 

 

Víte, že měl Pinocchio svůj velký sen? Hádáte správně. Chtěl se stát živým chlapcem.

 2aKnihovnaPinocchiuvSen12aKnihovnaPinocchiuvSen22aKnihovnaPinocchiuvSen32aKnihovnaPinocchiuvSen4

 

 

 

 

 

 

 

 

Kvak a Žbluňk jsou dva žabáci. Tito nerozluční kamarádi spolu zažívají nejedno dobrodružství a  pomáhají si v nouzi. Tentokrát hledali utržený knoflík z kabátku.

2aKnihovnaKvakZblunk12aKnihovnaKvakZblunk2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cestování

Tento školní rok hodně cestujeme. Ve výuce i ve čtenářském klubu jsme procestovali celý svět. Malovali jsme středověká mozaiková okna. Podívali jsme se do Benátek v Itálii a vytvořili barevné masky. Nevíte, co je na dalších fotkách? Vrátili jsme se zpět do Afriky a pro maminky nabatikovali a nakreslili krásné tašky s africkými zvířaty.

2aBatikovanaTaskaAfrika12aBatikovanaTaskaAfrika22aBatikovanaTaskaAfrika32aBatikovanaTaskaAfrika4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve čtenářském klubu nám Vikingové pomáhali vytvářet Drakkar (což je loď s dračí hlavou) a indiáni nám ukázali svá týpí. Zavítali jsme do Řecka, odkud máme obrázky (amfora a loď v jednom obrázku). V rámci čtení o Japonsku a Číně jsme si vyzkoušeli hůlky. Také japonské, čínské a korejské písmo je zajímavé. Podařilo se nám napsat psaníčka čínským písmem. A protože se Felix konečně vrátil z pravěku (jeho poslední zastávky na jeho cestě minulostí), zabýváme se nyní pravěkými jeskynními malbami.

 

PLAVÁNÍ

S sebou:

- aktovka - učebnice, sešity, pracovní sešity, pouzdro, papuče, čip na oběd (zůstává v šatně)

- batůžek - plavky, ručník, mýdlo, SVAČINA A PITÍ

V případě, že dítě ze zdravotních důvodů nemůže plavat, do batůžku si vezme kraťasy, tričko s krátkým rukávem (popř. nazouváky), svačinu a pití.

 

Procvičování učiva (více v Bakalářích)

https://www.matika.in/cs/

https://www.gramar.in/cs/

https://www.zlatka.in/cs/

http://www.matemag.cz/

 

 

Knihovna

V listopadu jsme se zase podívali za Dubánky. Ti mají nejraději domečky, které jim postaví v lese děti. A protože domečky byly moc krásné, Dubánci dětem poděkovali. Napsali pomocí větviček různé vzkazy. My jsme si to vyzkoušeli také.

V prosinci jsme se v knihovně setkali s hudebním skladatelem Mozartem, kterého jsme si přivolali hrou na nástroje.

2aKnihovnaCteniNaPokracovani42aKnihovnaCteniNaPokracovani52aKnihovnaCteniNaPokracovani62aKnihovnaCteniNaPokracovani72aKnihovnaNotyVypravejte12aKnihovnaNotyVypravejte2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svět techniky

Ve světě techniky jsme byli už několikrát. Tentokrát nás čekalo téma zrcadlení. Snažili jsme se vystřihnout srdíčko tak, aby bylo opravdu z obou stran stejné, hledali jsme v pexesu druhou půlku obrázku, skládali jsme tvary podle různých os. Dozvěděli jsme se, že existuje osa vodorovná a osa svislá.

2aSvetTechnikyZrcadleni12aSvetTechnikyZrcadleni22aSvetTechnikyZrcadleni3

 

 

 

 

 

 

Čtenářský klub

Ve čtenářském klubu stále cestujeme. V listopadu jsme se podívali do Egypta a postavili jsme pyramidy a Sfingu. Navštívili jsme Afriku, nakreslili savanu a africká zvířata. A z New Yorku se Felix konečně vrátil domů k Žofce. Pomocí tajné abecedy jsme napsali o tom, kde jsme všude s Felixem byli a co jsme vytvářeli.

V prosinci se Felix opět ztratil. Tentokrát do minulosti. Dostal se až do středověku mezi rytíře. Jednoho rytíře jsme si i vyrobili. Příště budeme kreslit hrad a plánek hradu.

2aCtenarskyKlubFelixVeStredovekuRytir

 

 

 

 

 

 

Mikuláš

Den před svátkem Mikuláše nás Mikuláš, čert a andělé navštívili. Mikuláš přečetl hříšníky. Ale protože všichni slíbili, že už budou hodní, nikoho si čert neodnesl. Jedna hříšná duše si však čertův pytel přece jenom vyzkoušela. Dobrovolně :-)

2aMikulasCertAndele12aMikulasCertAndele2

 

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotky se fotka zvětší.

 

ČTENÍ A KNIHY, ČTENÍ A KNIHY

I v říjnu čteme a čteme a čteme. Každé úterý máme v rámci českého jazyka čtenářské dílny. Každý z nás má rozečtenou knížku, kterou si tuhle hodinu chvíli čte. Najde si nějaké pohodlné místečko a ... můžeme začít číst. Potom si o knížkách společně povídáme a plníme různé úkoly. Už jsme schopni říct, jaké jsou hlavní postavy, jak umí poděkovat a poprosit, oslovit se, jak se mění prostředí kolem nich ...

V pondělky ve čtenářském klubu i nadále cestujeme se zajíčkem Felixem. Už jsme se podívali do Francie a do Říma, postavili jsme Eifflelovku a řešili jsme rébusy v latině. Cestovat se však dá i s Vílou Amálkou a beránkem Kudrnou. A s kachňátkem Pájou jsme se vydali na jeho první výlet. Zvířátka, která na své cestě potkalo, jsme si vymodelovali z plastelíny.

Navštívili jsme i knihovnu. Tentokrát nás čekalo čtení na pokračování Dubánci. Jednoho Dubánka jsme si přinesli i do třídy.

1aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 11aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 21aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 31aCtKlubVilaAmalkaBeranekKudrna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CESTOVÁNÍ

Na začátku října jsme dokončili obrázky (a zavzpomínali na prázdniny), které jsme malovali a kreslili ve skupinkách. Během práce jsme se navzájem seznámili a naučili spolupracovat, pomáhat si a domluvit se.

V letošním školním roce celá naše třída (a je nás mnohem více než vloni) procestuje celý svět a podívá se i do minulosti a budoucnosti. K cestování nám pomůže bednolet (máme každý svůj a jeden velký) a také knížka Cestujeme po světě od paní spisovatelky Ivanky Melounové. Aby náš velký bednolet měl sílu mnoha koní, nakreslili jsme do jeho motoru koníky (a to i mořské a luční).

Zatím jsme se podívali do Afriky. Vyrobili jsme africké chýše a nakreslili mluvící šaty se vzkazy pro maminku. O Africe si povídáme, píšeme o ní, kreslíme ji ...

1aCestujemePoSveteCelorocniProjekt11aCestujemePoSveteCelorocniProjekt21aPrazdninySpoluprace

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.

Čtenářský klub

Celý letošní rok budeme cestovat. Po světě, do minulosti, do budoucnosti. Ve čtenářském klubu nás bude většinou doprovázet zajíček Felix. S ním jsme se zatím podívali do Velké Británie. Vyrobili jsme si obálku a začali psát dopis.

Než se k nám Felix přidal, seznámili jsme se s globusem a jednotlivými světadíly. Prostřednictvím knížky Cestujeme světadíly jsme navštívili Evropu.

A protože i pejsci rádi cestují, doprovodili jsme Štaflíka a Špagetku na jejich cestě do světa.

1aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily11aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily21aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily31aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily41aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knihovna - Jak se vyznat v knihovně

Stejně jako loni i letos jsme se vydali do knihovny. Opět tam budeme chodit každý měsíc. Protože už jsme zkušení čtenáři, naučili jsme se, jak se máme v knihovně vyznat. Dozvěděli jsme se, že knížky jsou označeny barevnými proužky, na kterých je počáteční písmeno spisovatele. Abecedu se teď učíme i ve škole, takže pro nás nebude už problém jakoukoliv knížku najít. Vyrobili jsme si i záložku do knížky.

Také jsme si četli básničky o nejrůznějších zvířátkách, která začínají na určité písmenko. Dokonce nám některá zvířátka spolužáci i předvedli. A že jsme se nasmáli.

1aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne11aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne21aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne31aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne51aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne61aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne7

 

 

 

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.