od 15.1. je naše třída zapojena do projektu Abeceda peněz - odkaz na naše stránky k Abecedě peněz, které vytvořili žáci 4.A

od 13.2. čteme novou knihu - ZTRACENI V ČASE, od Petry Braunové

od 28.2. soutěží 10 žáků v soutěži Hledej pramen vody

FOTKY ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ

10.5. městské kolo dopravní soutěže - Barča, Danek, Vítek

13. - 17.5. škola v přírodě (SRAZ V 8.30 HOD. U ŠKOLY - NA ULICI NAVRÁTILOVÁ, návrat přibližně ve 13:30 hod.)

21.5. focení tříd

23.5. přírodovědná vycházka kolem řeky Opava

24.5. výuka do 11.40 hod., ENHA Freestyle Ostrava (trampolíny + parkour)

28.5. třídní schůzky

VLA - Dějiny udatného českého národa

Procvičování M na matika.in

Ve středu 30.1. proběhl místo normální hodiny tělocviku turnaj čtvrťáků v přehazované. 4.A vytvořila 3 týmy (Tygři, Borci v přehazované, Blue Team) a 4.C složila taky 3 týmy (Tigers, Snakes, Masters).

Všichni si dostatečně zahráli. A hlavně se během turnaje zlepšili. Každé z družstev získalo alespoň nějaké body za výhry. A 4 týmy byly dokonce velmi vyrovnané.

Nakonec turnaj skončil takto:

1. místo - Tygři (Barča, Terka, Danek, Ríša, Vítek + nemocná Kája)

2. místo - Masters

3. místo - Tigers

4. místo - Borci v přehazované (Hanka, Kačka, Vanča, Filda, Tom + nemocná Anetka)

5. místo - Blue Team (Elenka, Janča, Amír, David, Fík, Libor)

6. místo - Snakes

Ve středu 16. ledna jsme navštívili Středisko volného času v Zábřehu, kde pro nás lektoři měli připravený program. Celý den jsme se bavili o nástrahách, která na nás čekají na internetu a sociálních sítích. Program byl moc fajn, lektoři zařadili hodně pohybových her a to se nám líbilo.

4A avatar14A avatar2

V úterý 6.11. jsme navštívili Svět techniky. A protože máme ve třídě detektivní projekt, objednali jsme si program Zločin pod lupou. Na celé dopoledne se z celé třídy stali forenzní technici a pomáhali Sherlocku Holmesovi a jeho příteli s objasněním jejich případu.

Vzdělávací program se nám moc líbil.

4A_svet_techniky14A_svet_techniky2IMG 3411IMG 3412IMG 3416IMG 3421IMG 3422IMG 3427IMG 3430IMG 3431

Ve středu 19. září jsme se vydali autobusem do Polanky. Odtud jsme šli pěšky kolem polaneckých rybníků, přes Polanskou nivu až do Jistebníku. Po cestě jsme hledali různé živočichy, sledovali život u rybníků a snažili se pojmenovat co nejvíce přírodnin.

4A jistebnik14A jistebnik24A jistebnik34A jistebnik44A jistebnik54A jistebnik6