Abeceda peněz

Do projektu Abeceda peněz, který pořádala Česká spořitelna, se zapojily třídy 4.A, 4.C a třída 5.A. Všichni žáci se po celou dobu projektu aktivně účastnili všech aktivit, například vyrábění výrobků, vymýšlení názvu firmy, tvoření vlastního loga, výroby pozvánek na jarmark.
Cílem projektu bylo naučit se hospodařit s penězi, zdokonalit se v komunikačních dovednostech a ve vzájemné spolupráci.
Abc 2Abc 3Abc 4Abc 5Abc 6Abc peněz fotkyAbc 7Abc 9Abc 8

V úterý 23. října jsme navštívili dopravní hřiště v Ostravě-Hrabůvce. Nejprve si děti zopakovaly pravidla silničního provozu, a poněvadž nám počasí vcelku přálo, tak si pak mohly vyzkoušet osvojená pravidla na dopravním hřišti.

5A01dopravka5A02dopravka5A03dopravka5A04dopravka

V pondělí 22. října jsme se vypravili na Stanici volného času, kde jsme měli připravený preventivní program, který byl zaměřený na verbální a neverbální komunikaci.

Zahráli jsme si různé hry, naučili se mnoho nového, a také jsme si pořádně protáhli tělo při opičí dráze, kterou jsme si ovšem prošli se zavázanýma očima.

5A015A025A035A045A055A07