Knihovna na Vietnamské ulici
V pátek 15. 4. jsme s předškoláky navštívili knihovnu na Vietnamské ulici, kde nám paní knihovnice zahrály pohádku „O draku Ajdarovi". Dětem se pohádka moc líbila a potom si mohly prohlédnout různé knihy, které je zaujaly – pohádky, komiksy, knihy o světě techniky, vesmíru a další.

 

Den Země na Hlavní třídě
V úterý 19. 4. jsme se se všemi dětmi vydali na Hlavní třídu, kde probíhala akce ke Dni Země. Děti si vyrobily různé drobnosti – sluníčko a mráček na špejli nebo netopýry. Viděli jsme mnoho pokusů, psy, kteří rádi sportují v překážkové dráze, sovy a dravce a hráli jsme spoustu zajímavých her.

DZ1

 

 

 

 

 

 

Návštěva ZOO s programem
Do naší ostravské ZOO jsme se vydali s předškoláky a staršími dětmi ve čtvrtek 28. 4. v rámci akcí ke Dni Země. Zatímco si starší děti prohlížely zvířata v ZOO, předškoláky čekal program ve výukovém centru. Děti se nejenom dozvěděly mnoho zajímavostí o zvířatech, ale také si mohly sáhnout a prohlédnout si agamu, hada, lebky medvěda, tygra, kožešinu z rysa, lišky a další zajímavé preparáty – zuby, kly, parohy, rohy. Dětem se vše moc líbilo a po programu jsme se ještě šli podívat na živá zvířátka.

ZOO1

 

 

ZOO2

 

 

 

 

 

 

 

 

Výlet k polaneckým rybníkům
V pondělí 16. 5. nás čekala poslední akce ke Dni Země. Byla sice veliká zima, ale děti se těšily a měly nač. Průvodci nás seznamovali s různými rostlinami – svízel přítula, hluchavka, kotvice plovoucí a také s živočichy u rybníků – labuť, lyska černá a mnoho dalších. Šli jsme celkem potichu,
a proto jsme zaslechli zpívat i rákosníčka.

VP7