V prvouce se učíme o podzimní přírodě a to se člověk nejlíp naučí v přírodě. A tak jsme se vydali do lesní školy v Bělském lese. Při procházce jsme viděli studánku, ve které je pitná voda, poznávali jsme rozdíl mezi kachnou a kačerem, hledali jsme bukvice a žaludy i houby. Taky jsme se učili poznávat stromy a lovili jsme lesní vůni. Měli jsme štěstí a viděli jsme hned několik zvířat. Vedle zmíněného kačera s kachnou, jsme mohli pozorovat taky žábu nebo sojku a dokonce jsme zahlédli srnku. Ve třídě lesní školy jsme si dali svačinu a zhlédli jsme film o tom, jak se mění les na podzim. Nakonec jsme ještě mikroskopem pozorovali největšího škůdce stromů - lýkožrouta. Podívejte se na fotky. Poznáte houby, které jsme viděli? A vzpomenete si, jak se jmenuje borovice, která voní jako limetka?

1B lesni skola 11B lesni skola 31B lesni skola 41B lesni skola 71B lesni skola 51B lesni skola 61B lesni skola 81B lesni skola 91B lesni skola 101B lesni skola 12