Červnova výuka

Už jsme zkušení žáčci. Umíme číst, psát, počítat. Dovedeme pracovat klidně ve skupině i samostatně. Každý z nás pracuje svým tempem. Někdo první píše, někdo zase počítá. Jeden řeší rébusy, jiný čte a doplňuje. Všichni však víme, že nesmíme rušit ostatní a musíme všechny úkoly splnit. Ale když si vzájemně pomůžeme, jde to mnohem snáze. A takové polštářky jsou u práce také fajn.

 1aCervnovaKreativniVyuka1a1aCervnovaKreativniVyuka2a1aCervnovaKreativniVyuka3a1aCervnovaKreativniVyuka4a1aCervnovaKreativniVyuka5a

 

 

 

 

 

 

 

Zvířátka

V pracovních činnostech jsme si ještě vyrobili další zvířátka. Tentokrát se jedná o loutku hrocha, pohyblivou housenku na listu a klapajícího čápa.

1aZviratkaHroch1a1aZviratkaHousenka1a1aZviratkaCap1a

 

 

 

 

 

 

 

Knihovna

Během návštěvy knihovny jsme se tentokrát zabývali vynálezci. Četli jsme si knížku Vynálezce Alva. Alva je kluk, který vymyslel a sestrojil spoustu vynálezů. Ne vždy sice fungují, jak mají, ale to vůbec nevadí. A víte, po kom má Alva své jméno? Ano, uhodli jste. Je to Thomas Alva Edison.

Dalším vynálezcem, o kterého jsme se zajímali, byl Leonardo da Vinci. Podle obrázků jsme se snažili odhalit, jaké vynálezy sestrojil. A protože Leonardo byl také skvělý malíř, přišla se na nás podívat i Mona Lisa, kterou maloval. Její obraz jsme však museli nejprve zaříkavadlem oživit.

1aKnihovnaVynalezceAlva1a1aKnihovnaVynalezceAlva2a1aKnihovnaVynalezceAlva3a1aKnihovnaVynalezceAlva4a1aKnihovnaVynalezceAlva5a1aKnihovnaVynalezceAlva6a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.

 

V pondělí 4. června jsem se vydali na dlouho očekávaný výlet do ZOO. Hned na začátku nás čekal vzdělávací program Mláďata v ZOO. Dozvěděli jsme se, jak se zvířátka o svá mláďata starají. Viděli jsme hnízda s vajíčky plameňáků. Zaujala nás malá lama pijící mlíčko od maminky, malé kačenky skákající do vody i dovádějící opičky. Vyzkoušeli jsme si těžké paroží od jelena. Venku se na nás přišli podívat sloni i se slůňátkem. Jen pandu červenou jsme neviděli. Asi se schovala před sluníčkem.

 

1aZOO11aZOO21aZOO31aZOO41aZOO61aZOO71aZOO81aZOO91aZOO5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knihovna

V květnu jsme se vydali do knihovny hned dvakrát. Protože jsme šikovní čtenáři, byla pro nás připravená krásná knížka za odměnu. Ale abychom ji získali, museli jsme splnit několik úkolů. Nejprve jsme namalovali svého dráčka, potom jsme se pokusili najít malému dráčkovi maminku. Povedlo se nám to. Dračí maminka si s námi zatančila a potom nám předala slíbenou knížku.

 

1aKnihovnaKnihaProPrvnacka11aKnihovnaKnihaProPrvnacka21aKnihovnaKnihaProPrvnacka31aKnihovnaKnihaProPrvnacka41aKnihovnaKnihaProPrvnacka51aKnihovnaKnihaProPrvnacka6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Díky čtení knížky na pokračování Magický domeček jsme se tentokrát s Kubou a Aničkou dostali do pravěku. Také jsme se dozvěděli, jaká zvířata tehdy žila. Zjistili jsme, z čeho pravěký člověk vyráběl například flétnu, sekeru nebo provaz. Určili jsme, co používal člověk v pravěku a co máme k dispozici my dnes. Jestli se hlavní hrdinové dostali z pravěku zpět do dnešní doby, si ale budeme muset dočíst sami.

 

1aKnihovnaMagickyDomecekPravek11aKnihovnaMagickyDomecekPravek21aKnihovnaMagickyDomecekPravek3

 

 

 

 

 

 

 

Zvířátka a zase ta zvířátka

Už umíme pěkně číst a můžeme si o zvířátkách sami přečíst. Zvířátka si také vyrábíme a malujeme.

 

 1aZviratka1Sova1aZviratka2SlonChameleon1aZviratka3

 

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.

 

První polovinu školního roku jsme se zabývali pohádkami. Teď, v pololetí druhém, se zajímáme o zvířátka. Už víme, která patří mezi savce. Věděli jste, že i delfín je savec, i když vypadá jako ryba? Jednoho savce jsme si vyrobili. Podle fotky určitě poznáte, který to je. Malá nápověda. Umí létat, vypadá jako myš s křídly a spí hlavou dolů. Také poznáme ptáky. Někteří nelétají, ale rychle běhají (jako třeba pštros).

O zvířátkách si čteme z časopisů a z knížek. Ve čtenářském klubu jsme četli knížku Hledá se Nemo a vyrobili jsme si akvárium. V knížce Medvěd Vrr se medvídek potkal se "želvákem", kterému pomáhal zachránit stroj na výrobu knih před piráty. Nakreslili jsme pirátskou mapu i s pokladem, vytvořili jsme si želvičky, se kterými jsme závodili. Také jsme si zahráli hru želví závody.

 

1aCtenarskyKlubZelvy11aCtenarskyKlubZelvy21aCtenarskyKlubZelvy51aCtenarskyKlubZelvy31aCtenarskyKlubZelvy41aCtenarskyKlubZelvy61aCtenarskyKlubZelvy71aCtenarskyKlubZelvy81aNetopyri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čtenářský klub - pavouci

Ve čtenářském klubu si čteme i nadále o zvířatech. A ne ledajakých. Tentokrát o pavoucích. A také o zlobivé holčičce, která neměla pavouky ráda. Četli jsme si knížku Zlobilky od paní spisovatelky Martiny Drijverové. Protože se pavouků nebojíme a neubližujeme jim, jednoho jsme si i vyrobili.

 

1aCtenarskyKlubPavouci11aCtenarskyKlubPavouci2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.