Během čertovského vyučování jsme se naučili čertí blekotání, škleb, taneční čertovské variace, sledovali jsme hříchy jiných a vyzkoušeli si napichování na vidle. Vše nám šlo výborně, protože jsme malí čertíci :)

1Acert11Acert21Acert31Acert41Acert51Acert6

Ve Světě techniky jsme navštívili vzdělávací program, který nám ukázal různé druhy historických dopravních prostředků. Děti objevovaly, jak vypadala nejstarší jízdní kola nebo jak fungoval první automobil. Odhalovaly, jak se dopravní prostředky vyvíjely a vyvíjí a měly možnost vyzkoušet si, jaké to je řídit motorku, nákladní auto nebo sedět za volantem linkového autobusu.

technika1technika2technika3technika4technika5technika6

Místo sezení ve třídě jsme v praktických činnostech vyrazili do parku, abychom si zahráli na architekty. Co jsme navrhovali a stavěli? No přece domečky pro skřítky ze všech možných přírodnin, které jsme v okolí našli.

1Askret11Askret21Askret31Askret41Askret51Askret6

Krásný podzimní den nás vylákal ven, abychom prozkoumali dopravní značky v okolí naší školy, prohlédli si světelnou křižovatku, zopakovali si význam barev na semaforu a naučili se správně přecházet po přechodu. Zkrátka jsme si v terénu zopakovali to, co jsme se naučili ve třídě v prvouce.

1Adopra11Adopra21Adopra31Adopra41Adopra6

Děti se na lekci projely jako vláček celou knihovnou se speciální jízdenkou. S paní knihovnicí jsme si povídali  o půjčování a správném zacházení s knihami. Naučili jsme se jednoduchou říkanku a vytvořili si záložku s lokomotivou a vagónem plným knih.

1Akni11Aknih21Aknih31Aknih41Aknih51Aknih6

Naši hodinu tělocviku navštívila paní trenérka národní házené a společně s několika házenkáři nám předvedli, jak vypadá jejich trénink. Zapojili jsme se různých pohybových aktivit i manipulací s míčem. Cvičení nám šlo moc dobře a všechny nás bavilo.

1Ahazena11Ahazena21Ahazena31Ahazena41Ahazena61Ahazena5

1Aprvnidny11Aprvnidny21Aprvnidny31Aprvnidny41Aprvnidny51Aprvnidny61Aprvnidny71Aprvnidny8Podívejte se, co všechno ve škole děláme, co se učíme a co už umíme! Je toho za těch pár dnů, co se z nás stali školáci, opravdu hodně! Počítáme, píšeme, malujeme, modelujeme, ...

1Ajar1Ajar11Ajar21Ajar31Ajar4