27. dubna - Knihovna (Obrázková dobrodružství)

- návrat 11:40 na hlavní budovu Bílovecká 10

První polovinu školního roku jsme se zabývali pohádkami. Teď, v pololetí druhém, se zajímáme o zvířátka. Už víme, která patří mezi savce. Věděli jste, že i delfín je savec, i když vypadá jako ryba? Jednoho savce jsme si vyrobili. Podle fotky určitě poznáte, který to je. Malá nápověda. Umí létat, vypadá jako myš s křídly a spí hlavou dolů. Také poznáme ptáky. Někteří nelétají, ale rychle běhají (jako třeba pštros).

O zvířátkách si čteme z časopisů a z knížek. Ve čtenářském klubu jsme četli knížku Hledá se Nemo a vyrobili jsme si akvárium. V knížce Medvěd Vrr se medvídek potkal se "želvákem", kterému pomáhal zachránit stroj na výrobu knih před piráty. Nakreslili jsme pirátskou mapu i s pokladem, vytvořili jsme si želvičky, se kterými jsme závodili. Také jsme si zahráli hru želví závody.

1aCtenarskyKlubZelvy11aCtenarskyKlubZelvy21aCtenarskyKlubZelvy51aCtenarskyKlubZelvy31aCtenarskyKlubZelvy41aCtenarskyKlubZelvy61aCtenarskyKlubZelvy71aCtenarskyKlubZelvy81aNetopyri

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.

Už podruhé v tomto školním roce jsme zavítali do Malého Světa techniky. Nejprve jsme si povídali v učebně o dopravních prostředcích. Na videu jsme viděli, jak se jezdilo na prvních kolech a prvním parním automobilem. Zjistili jsme, že mezi dopravní prostředky patří balon a ponorka, ale také kůň či velbloud. Poté jsme si šli dopravní prostředky prohlédnout přímo v expozici. Vše jsme si vyzkoušeli, všude jsme se podívali. A že toho nebylo málo ... ponorka, nejrůznější auta, lokomotiva, hasičské auto, motorka, traktor, autobus a mnoho, mnoho dalšího. Už se těšíme na příští rok na nějaký další program.

Přírodní rezervace Rezavka

V pondělí 9. dubna jsme se vydali na exkurzi do přírodní rezervace Rezavka. Že nevíte, kde to je? Uprostřed Ostravy? Nevěříte? Zajděte se tam také podívat. Doprovázel nás pan z Českého svazu ochránců přírody. Ukázal nám spoustu květin a stromů, viděli jsme a slyšeli nejrůznější ptáky (i strážce lesů sojku). Dokonce jsme chytili i žábu a prošli územím bobrů. Byl to nádherný výlet. Počasí nám přálo, hodně jsme se toho dozvěděli. Už se těšíme na příští rok, až půjdeme kolem Polaneckých rybníků.

1ARezavka11ARezavka21ARezavka31ARezavka41ARezavka51ARezavka61ARezavka71ARezavka81ARezavka91ARezavka101ARezavka111ARezavka12

Divadelní představení

V pátek 13. dubna jsme navštívili divadelní představení Malá Mína zmlsaná. Byl to nádherný příběh o holčičce, která nechtěla jíst vše, co jí maminka navařila. Hodně jsme se nasmáli, hodně jsme zpívali a hodně jsme .... tleskali. Bylo to super. A nakonec nás čekalo překvapení. Protože tam hraje maminka naší spolužačky, mohli jsme se s hlavními hrdiny příběhu i vyfotit.

1ADivadloMalaMinaZmlsana11ADivadloMalaMinaZmlsana21ADivadloMalaMinaZmlsana3

Jak jste si určitě všimli, každý měsíc chodíme do knihovny. V březnu jsme však v knihovně byli hned dvakrát. Ptáte se proč? Vše se dozvíte. Začátkem března nás v knihovně kromě paní knihovnice přivítala i paní spisovatelka Lenka Rožnovská. Během návštěvy jsme plnili nejrůznější úkoly. Všechny jsme s úspěchem splnili a paní královna nás mohla pasovat na čtenáře. Paní knihovnice také vyhlásila a odměnila nejlepšího čtenáře celé knihovny. Hádejte, kdo to byl?

1AKnihovnaPasovaniCtenaru11AKnihovnaPasovaniCtenaru21AKnihovnaPasovaniCtenaru31AKnihovnaPasovaniCtenaru41AKnihovnaPasovaniCtenaru51AKnihovnaPasovaniCtenaru6

Na konci března jsme se do knihovny vydali podruhé. Tentokrát jsme se věnovali četbě na pokračování. Četli jsme knížku Magický domeček. A dostali jsme se mezi piráty. Že to občas bylo strašidelné, vidíte na fotkách. Ale vše jsme zvládli. Zjistili jsme, kde je Polárka, vytvořili jsme lodičku, získali všechny díly mapy... A podle ní jsme našli ....

....... POKLAD

1AKnihovnaMagickydomecek41AKnihovnaMagickydomecek51AKnihovnaMagickydomecek6

1AKnihovnaMagickydomecek71AKnihovnaMagickydomecek81AKnihovnaMagickydomecek91AKnihovnaMagickydomecek101AKnihovnaMagickydomecek111AKnihovnaMagickydomecek12

V březnu jsme také navštívili OZO. Vyslechli jsme si příběh o městečku, které ztratilo všechny barvy, protože se všude povalovaly odpadky. Lidé si však s tímto problémem poradili, začali odpadky třídit a město získalo zpět své barvy. I my jsme dokázali, že umíme odpad třídit do správných kontejnerů, dokonce jsme krásná barevná městečka nakreslili.

1AOZO11AOZO21AOZO3

Začátkem dubna se do naší třídy přišly podívat děti ze školky. Připravili jsme si pro ně krásná sluníčka, která jsme si všichni společně vymalovali. Tyto děti přivítáme příští rok v první třídě na naší škole.

1ANavstevaSkolky11ANavstevaSkolky2

Kliknutím na fotku se fotka zvětší.