Dnes jsme se rozjeli do knihovny na besedu "Obrázková dobrodružství". Povídali jsme si o komiksech - co to je, jaké známe. Seznámili jsme se s Ančou a Pepíkem, doplňovali jsme "bubliny" k obrázkům, snažili jsme se nějak "bubliny " vyjádřit, dopnily obrázky do příběhu a příběh si povyprávěli.A samozřejmě jsme si na konci besedy také vypůjčili spoustu knih. Při zpáteční cestě nás zastihl déšť, ale nejsme z cukru a v pohodě jsme doběhli do školy.

1.Bknih11.Bknih21.Bknih31.Bknih41.Bknih51.Bknih61.Bknih71.Bknih81.Bknih9

Ve čtvrtek jsme se vydali do společnosti OZO Ostrava na výukový program "Popelnice v barvách duhy". Vyslechli jsme si příběh o jednom šedivém městě. Už víme proč bylo šedivé a kdo mohl za to, že kolem něj byla hradba z odpadků. Naučili jsme se třídit odpad, připomněli jsme si, v jakých barvách máme v Ostravě popelnice a teď už jen budeme kontrolovat, zda umíme správně třídit odpad. Vše samozřejmě probíhalo formou soutěže, tak jsme si všichni domů odnesli nějakou drobnost.

1.Bozo6

1.Bozo7

1.Bozo11.Bozo21.Bozo31.Bozo41.Bozo5

2.4. Velikonoční pondělí - užijte si pomlázku

6.4. zápis do 1. tříd /12-18 hodin/

12.4. výukový program v OZO Ostrava. Do batohu svačinu, pití, přezůvky-necháme ve škole, pouzdro. Odchod od školy v 7.35 hodin. Vybírám 45,- Kč na autobus, který pro nás přijede a doveze nás až na místo a zase zpět.

13.4. knihovna Svinov - 2 jízdenky na 10 minut, M,ČJ. Odcházíme v průběhu vyučování.

24.4. třídní schůzky v 16.30

Tak do 1.B už zavítalo jaro. Rozkvetly nám sněženky a ptáčci se vrací do svých budek.

1.Bjaro

Tento týden jsme se v prvouce bavili o stromech. Umíme pojmenovat jejich části a víme, jaký je rozdíl mezi stromem a keřem. No a dnes v Pč jsme si takový strom vymodelovali.

1.Bmodelovani21.Bmodelovani3P 20180309 1035521

Dnes jsme byli slavnostně pasováni na čtenáře. Dostali jsme pozvánku z knihovny ve Svinově, že se máme 7.3. v 9.15 dostavit do dětského oddělení. Tady na nás už čekala paní spisovatelka Lenka Rožnovská. Vzájemně jsme se představili a dostali jsme lízanec nebo pecku čenichovku. Potom jsme museli splnit pár úkolů, jestli už opravdu umíme číst a jestli si pasování zasloužíme. No a nakonec jsme přednesli pasovací slib a královna nás slavnostně uvedla do stavu čtenářů. Domů jsme odcházeli se čtenářským průkazem, pasovací listinou a někteří i s nově půjčenými knížkami.

1.Bctenar11.Bctenar21.Bctenar31.Bctenar51.Bctenar4

Dnes u nás ve třídě proběhl výukový program Veselé zoubky. Podívali jsme se na Hurvínka a jeho bolavé zuby, vyzkoušeli jsme si zuby vyčistit, zvládli jsme testík a domů jsme si odnesli vše, co potřebujeme k pořádnému vyčistění zubů.

1.Bzuby11.Bzuby21.Bzuby3

1.3. Veselé zoubky /výukový program, trvá 1 vyučovací hodinu, učíme se podle rozvrhu/

7.3. pasování na čtenáře - proběhne v knihovně. Odchod ze školy, 2 jízdenky na 10 minut nebo ODIS. Čtenářský průkaz si vezměte  s sebou. Učíme se ČJ,M,AJ.

12.-16.3. JARNÍ PRÁZDNINY

20.3. 14.30 -16.30 velikonoční dílny

29.-30.3. velikonoční prázdniny

Dnešní den jsme věnovali olympijským hrám. Už víme, co znamejí barevné kruhy, kde olympiáda probíhá a kdo se jí účastní. Vysvětlili jsme si a podívali se na jednotlivé sporty, připomněli jsme si jména českých reprezentantů. Doplnili jsme si pracovní list a v pracovních činnostech jsme si vyrobili jednotlivé sportovce.

1B OH31B OH21B OH1

Naše spolužačka Pavlínka odjela do lázní. A protože se nám po ní stýskalo, tak jsme jí nakreslili obrázky a poslali psaníčka. Dnes nám přišel do školy balíček s lázeňskými oplatky. Moc jsme si pochutnali. Děkujeme.