Dnešní den jsme věnovali olympijským hrám. Už víme, co znamejí barevné kruhy, kde olympiáda probíhá a kdo se jí účastní. Vysvětlili jsme si a podívali se na jednotlivé sporty, připomněli jsme si jména českých reprezentantů. Doplnili jsme si pracovní list a v pracovních činnostech jsme si vyrobili jednotlivé sportovce.

1B OH31B OH21B OH1

Naše spolužačka Pavlínka odjela do lázní. A protože se nám po ní stýskalo, tak jsme jí nakreslili obrázky a poslali psaníčka. Dnes nám přišel do školy balíček s lázeňskými oplatky. Moc jsme si pochutnali. Děkujeme.

1b

V prvouce jsme se bavili o lidském těle a jeho částech. Nejříve jsme se pokusili obkreslit spolužáka a pak jsme popisovali jednotlivé části jeho těla. Společně jsme si vše zopakovali a pak jsme všichni dostali jedničky za práci v pracovním sešitě.

1.B prv21.B prv11.B prv3

Dnes za námi přišla paní Gluchová se svými prima pokusy. A že opravdu byly prima, můžeme všichni potvrdit. A co jsme potřebovali? Jen vodu, ocet, olej, šumák a barvičky. Jak se nám dařilo, můžete vidět na fotkách. Nakonec jsme si vyrobili raketku, která opravdu lítala.

pokusy6pokusy5pokusy3pokusy4pokusy2pokusy1

Tento týden byl pro nás trošičku zvláštní. Hodně spolužáků bylo nemocných a my jsme hlavně opakovali to, co jsme se už naučili. V prvouce jsme si vytvořili plakát " Zvířátka v zimě" a ptáčkům jsme vyrobili krmítka, která jsme potom připevnili na strom.

1.B11.B21.B31.B4

3.1. zahájení školy v novém roce

31.1. FAUST - preventivní program, je hrazen ze SRPŠ, probíhá ve třídě. Do aktovky pouzdro, M,ČJ.

26.1. Prima pokusy- vybírám 50 Kč. Učíme se M, ČJ.

31.1. Poslední hodinu rozdávám vysvědčení

Před vánočními prázdninami jsme se vydali do DOV na výukový program "Bezpečně do školy". Zopakovali jsme si dopravní prostředky, dopravní značky, popisovali jsme dopravní situace. Vzpomněli jsme si také na tři důležitá čísla 150, 155 a 158. Zahráli jsme si pexeso, vyplnili test a všichni jsme si odnesli omalovánku a řidičský průkaz!

1.BDOV91.BDOV81.BDOV71.BDOV61.BDOV51.BDOV41.BDOV31.BDOV21.BDOV1

V první třídě se kromě čtení, psaní a počítání učíme i angličtinu. Angličtina nás baví, učíme se hrou. V každé lekci bychom měli zvládnout 6 nových slovíček, písničku nebo říkanku. K připomenutí písniček můžete využít CD v pracovním sešitě a k zábavnému a nenásilnému procvičení slovíček doporučuji použít tento odkaz Happy House 1. Určitě vyzkoušejte, děti bude bavit :-)

1.B  H1

3.10. v 17 hodin třídní schůzky v budově Bílovecká 10

9.10. knihovna Svinov /2 jízdenky na 10 minut, ČJ,M, pouzdro, svačina, přezůvky, čip/

13.10. v MF Dnes vyjde tablo třídy

20.10 kino Cinestar / odjezd v 8 hodin,pouzdro,přezůvky, čip, svačinu/

23.10. Divadlo loutek - Dášeňka/ 60 Kč+ autobus  50 Kč/. Do aktovky Čj, M,pouzdro, přezůvky, svačinu, čip. Přijedeme až v 12.30.

24.10. odpolední kino s družinou,konec výuky v 11.40/odpadne Hv/

26.-27.10. podzimní prázdniny

Už měsíc chodíme do školy. písmenka nám přibývají a už se pouštíme i do slabik. V matematice zvládáme číselnou řadu do 5 a brzy se pustíme i do sčítání a odčítání. Naučili jsme se nové písničky a konečně si zacvičili ve velké tělocvičně. Na důkaz, že už je tady podzim jsme si vyrobili každý svého draka. Můžete posoudit, jestli se nám povedli..

1Bdraci