16. 11. Prima pokusy - vzdělávací program v naší třídě proběhne 3. a 4. hodinu, vybírám 55,-

20. 11. Třídní schůzky od 16:30 v naší třídě.

23. 11. Preventivní program v naší třídě. Hrazeno ze SRPŠ. (Změna termínu ze 7. 11.)

V prvouce se učíme o podzimní přírodě a to se člověk nejlíp naučí v přírodě. A tak jsme se vydali do lesní školy v Bělském lese. Při procházce jsme viděli studánku, ve které je pitná voda, poznávali jsme rozdíl mezi kachnou a kačerem, hledali jsme bukvice a žaludy i houby. Taky jsme se učili poznávat stromy a lovili jsme lesní vůni. Měli jsme štěstí a viděli jsme hned několik zvířat. Vedle zmíněného kačera s kachnou, jsme mohli pozorovat taky žábu nebo sojku a dokonce jsme zahlédli srnku. Ve třídě lesní školy jsme si dali svačinu a zhlédli jsme film o tom, jak se mění les na podzim. Nakonec jsme ještě mikroskopem pozorovali největšího škůdce stromů - lýkožrouta. Podívejte se na fotky. Poznáte houby, které jsme viděli? A vzpomenete si, jak se jmenuje borovice, která voní jako limetka?

1B lesni skola 11B lesni skola 31B lesni skola 41B lesni skola 71B lesni skola 51B lesni skola 61B lesni skola 81B lesni skola 91B lesni skola 101B lesni skola 12

V angličtině jsme se seznámili s rodinkou z Happy House. Už známe všechny její členy, umíme se zeptat na jméno a umíme říct, jak se jmenujeme. Učíme se také pozdravy na uvítanou a rozloučenou. V další lekci nás čeká 6 nových slovíček: a bag, a book, a ruler, a pencil, a pen, a pencil case. Budeme se taky učit počítat anglicky do 10.

Aktuální učivo můžete procvičovat tady. Na těchto stránkách najdete písničky, slovíčka i hry přímo k naší učebnici.

1B anglictina 11B anglictina 31B anglictina 41B anglictina 5

Při naší první návštěvě knihovny nás paní knihovnice provezla vláčkem Svinováčkem. Vyrobili jsme si záložku a prohlédli si knížky. Nejvíce se nám líbily knihy s 3D brýlemi. Dostali jsme také přihlášku do knihovny, kterou rodiče mohou vyplnit a odvvzdat v knihovně.

1B knihovna 11B knihovna 21B knihovna 31B knihovna 41B knihovna 51B knihovna 71B knihovna 81B knihovna 9

Ve škole už jsme jako doma. Baví nás tělocvik i pracovka a nenudíme se ani v matematice a českém jazyce. Krásné zářijové dny nás vylákaly na vycházku. V prvouce se učíme o bezpečné cestě do školy a tak jsme vyrazili hledat dopravní značky, které známe a také jsme si vyzkoušeli, jak správně přecházet po přechodu.

1B ZARI 91B ZARI 101B ZARI 121B ZARI 31B ZARI 131B ZARI 51B ZARI 141B ZARI 41B ZARI 81B ZARI 71B ZARI 111B ZARI 11B ZARI 61B ZARI 2

Tak už jsme školáci. Pomalu se ve škole rozkoukáváme. Co už umíme? Víme, kde je naše třída i šatna. Trefíme do jídelny. Víme, jak se jmenuje naše paní učitelka i paní vychovatelky. Učíme se starat se o své pomůcky. Už umíme první písmenko. Poznáme čísla do 10. No prostě jsme moc šikoví :-)

1B SKOLACI 11B SKOLACI 21B SKOLACI 31B SKOLACI 41B SKOLACI 5