Vyzkoušeli jsme si, jaké to je, být lékařem:

2Alek12Alek2

Lidské tělo jsme si vymodelovali:

2Aplast12Aplast2

Obkreslili jsme si ruce a napsali názvy jednotlivých prstů:

2Aruce12Aruce2

2Aruce32Aruce4

Rozdělovali jsme samohlásky:

2Ahlava12Ahlava2

Počítali jsme příklady s tajenkou o lidském těle:

2A1mat12Amat2

Jak jsme se učili v prvouce o lidském těle? Nejdříve jsme si o něm povídali, četli, ukazovali obrázky a pak jsme si ho ve výtvarné výchově nakreslili i s popisky.

2Atelo12Atelo22Atelo32Atelo42Atelo52Atelo6

Na knihovnické lekci Mimi a barevná tma jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži, jak vnímají svět nevidomí. Holčička Mimi, s kterou jsme se prostřednictvím knihy seznámili, je totiž slepá. Přesto vidí více, než kdokoli jiný. Spolu s kamarádkou Lízou překonává překážky, zažívá různá dobrodružství a vidí svět krásnější.

2Amimi12Amimi22Amimi32Amimi42Amimi52Amimi6

To jsme si pochutnali! Míša slavil narozeniny a přinesl nám do třídy dort. Ten byl nejen výborný, ale taky nádherný. Upekla jej pro nás Míšova maminka, která by pečení bez Michalkovy pomoci nezvládla! Mockrát děkujeme.

2Anarozky12Anarozky22Anarozky32Anarozky42Anarozky52Anarozky6

V adventním čase jsme opět navštívili knihovnu. Na této besedě jsme zažili atmosféru přástek, představili si tajuplné postavy, které v době adventu a Vánoc obcházely v dávných dobách chalupy a vyzkoušeli jsme si různé převleky.

2Aandel12Aandel22Aandel32Aandel42Aandel52Aandel6

V centru odpadové výchovy jsme se tentokrát učili rozpoznávat materiály, třídit odpad a zazpívali písničky skřítků Ozíků, kteří nás naučili, jak bojovat se Skládkoobrem.

2Aozo12Aozo22Aozo32Aozo42Aozo52Aozo6

Nenajdeme mnoho věcí kolem sebe, které by nebyly souměrné. V průběhu vzdělávacího programu se děti seznámily s principy osové souměrnosti formou hry s využitím zrcátek, obrázků i vlastního těla. Zamyslely se nad tím, proč v přírodě i ve světě lidí převažují častěji věci a obrazce souměrné.

2Akouzlo12Akouzlo22Akouzlo32Akouzlo42Akouzlo52Akouzlo6

Od chvíle, kdy sourozenci Kuba s Aničkou objeví v lese v koruně vysokého dubu magický domeček, prožijí mnohá dobrodružství. Kde se tam vzal? Domeček je plný krásných knih a jedna z nich je o dinosaurech. Stačí jen vyslovit přání a děti se rázem ocitnou v době pravěkých ještěrů. Vzhůru na výpravu! Ale pozor, všude kolem číhá plno nebezpečí. A hlavně: jak se dostat zpátky domů a neskončit v zubech obrovského tyranosaura? To vše zjistíme četbou na pokračování na knihovnických lekcích.

2Adum12Adum22Adum32Adum42Adum52Adum6