29. května - Divadlo loutek (Ronja, dcera loupežníka)

- vybíráme 100,- (vstupenka a autobus) - posílejte prosím co nejdříve

- sraz 7:30 u šaten v hlavní budově Bílovecká 10, návrat na hlavní budovu

- s sebou pouzdro, svačinu, pití, čip, papuče (aktovku NE)

 

24. května - Knihovna (Čtení na pokračování Dubánci)

- 2. skupina

 

28. května - třídní schůzky (konzultace)

- upřesnění v žákovské knížce

 

29. května - Divadlo loutek (Ronja, dcera loupežníka)

- vybíráme 100,- (vstupenka a autobus) - posílejte prosím co nejdříve

- sraz 7:30 u šaten v hlavní budově Bílovecká 10, návrat na hlavní budovu

- s sebou pouzdro, svačinu, pití, čip, papuče (aktovku NE)

 

30. května - Exkurze kolem Polaneckých rybníků

- vybírám 30,- Kč a jízdenky (dvě 10minutové dětské), popř. s sebou ODISku (prosím napište do žákovské knížky)

- s sebou batůžek, jídlo a pití, vhodné oblečení a obuv, papuče do družiny, čip na oběd

- návrat na hlavní budovu kolem 12:35

 

7. června - Knihovna (O prasátku Lojzíkovi)

- 1. skupina (odchod 7:45 od hlavní budovy Bílovecká 10)

 

14. června - Knihovna (O prasátku Lojzíkovi)

- 2. skupina

 

17. - 21. června - Ozdravný pobyt

- Co nejdříve prosím pošlete Potvrzení od lékaře.

- vše upřesním

 

Knihovna

Každý druhý měsíc se vydáváme do knihovny za Dubánky. Pokaždé nás překvapí něčím novým. Někdy sportují, někdy spí, jindy zase tancují a oslavují. Pokaždé je to zajímavé čtení.

2aKnihovnaDubanci12aKnihovnaDubanci22aKnihovnaDubanci3

 

 

 

 

 

 

Víte, že měl Pinocchio svůj velký sen? Hádáte správně. Chtěl se stát živým chlapcem.

 2aKnihovnaPinocchiuvSen12aKnihovnaPinocchiuvSen22aKnihovnaPinocchiuvSen32aKnihovnaPinocchiuvSen4

 

 

 

 

 

 

 

 

Kvak a Žbluňk jsou dva žabáci. Tito nerozluční kamarádi spolu zažívají nejedno dobrodružství a  pomáhají si v nouzi. Tentokrát hledali utržený knoflík z kabátku.

2aKnihovnaKvakZblunk12aKnihovnaKvakZblunk2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cestování

Tento školní rok hodně cestujeme. Ve výuce i ve čtenářském klubu jsme procestovali celý svět. Malovali jsme středověká mozaiková okna. Podívali jsme se do Benátek v Itálii a vytvořili barevné masky. Nevíte, co je na dalších fotkách? Vrátili jsme se zpět do Afriky a pro maminky nabatikovali a nakreslili krásné tašky s africkými zvířaty.

2aBatikovanaTaskaAfrika12aBatikovanaTaskaAfrika22aBatikovanaTaskaAfrika32aBatikovanaTaskaAfrika4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve čtenářském klubu nám Vikingové pomáhali vytvářet Drakkar (což je loď s dračí hlavou) a indiáni nám ukázali svá týpí. Zavítali jsme do Řecka, odkud máme obrázky (amfora a loď v jednom obrázku). V rámci čtení o Japonsku a Číně jsme si vyzkoušeli hůlky. Také japonské, čínské a korejské písmo je zajímavé. Podařilo se nám napsat psaníčka čínským písmem. A protože se Felix konečně vrátil z pravěku (jeho poslední zastávky na jeho cestě minulostí), zabýváme se nyní pravěkými jeskynními malbami.

 

PLAVÁNÍ

S sebou:

- aktovka - učebnice, sešity, pracovní sešity, pouzdro, papuče, čip na oběd (zůstává v šatně)

- batůžek - plavky, ručník, mýdlo, SVAČINA A PITÍ

V případě, že dítě ze zdravotních důvodů nemůže plavat, do batůžku si vezme kraťasy, tričko s krátkým rukávem (popř. nazouváky), svačinu a pití.

 

Procvičování učiva (více v Bakalářích)

https://www.matika.in/cs/

https://www.gramar.in/cs/

https://www.zlatka.in/cs/

http://www.matemag.cz/

 

 

Knihovna

V listopadu jsme se zase podívali za Dubánky. Ti mají nejraději domečky, které jim postaví v lese děti. A protože domečky byly moc krásné, Dubánci dětem poděkovali. Napsali pomocí větviček různé vzkazy. My jsme si to vyzkoušeli také.

V prosinci jsme se v knihovně setkali s hudebním skladatelem Mozartem, kterého jsme si přivolali hrou na nástroje.

2aKnihovnaCteniNaPokracovani42aKnihovnaCteniNaPokracovani52aKnihovnaCteniNaPokracovani62aKnihovnaCteniNaPokracovani72aKnihovnaNotyVypravejte12aKnihovnaNotyVypravejte2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svět techniky

Ve světě techniky jsme byli už několikrát. Tentokrát nás čekalo téma zrcadlení. Snažili jsme se vystřihnout srdíčko tak, aby bylo opravdu z obou stran stejné, hledali jsme v pexesu druhou půlku obrázku, skládali jsme tvary podle různých os. Dozvěděli jsme se, že existuje osa vodorovná a osa svislá.

2aSvetTechnikyZrcadleni12aSvetTechnikyZrcadleni22aSvetTechnikyZrcadleni3

 

 

 

 

 

 

Čtenářský klub

Ve čtenářském klubu stále cestujeme. V listopadu jsme se podívali do Egypta a postavili jsme pyramidy a Sfingu. Navštívili jsme Afriku, nakreslili savanu a africká zvířata. A z New Yorku se Felix konečně vrátil domů k Žofce. Pomocí tajné abecedy jsme napsali o tom, kde jsme všude s Felixem byli a co jsme vytvářeli.

V prosinci se Felix opět ztratil. Tentokrát do minulosti. Dostal se až do středověku mezi rytíře. Jednoho rytíře jsme si i vyrobili. Příště budeme kreslit hrad a plánek hradu.

2aCtenarskyKlubFelixVeStredovekuRytir

 

 

 

 

 

 

Mikuláš

Den před svátkem Mikuláše nás Mikuláš, čert a andělé navštívili. Mikuláš přečetl hříšníky. Ale protože všichni slíbili, že už budou hodní, nikoho si čert neodnesl. Jedna hříšná duše si však čertův pytel přece jenom vyzkoušela. Dobrovolně :-)

2aMikulasCertAndele12aMikulasCertAndele2

 

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotky se fotka zvětší.

 

ČTENÍ A KNIHY, ČTENÍ A KNIHY

I v říjnu čteme a čteme a čteme. Každé úterý máme v rámci českého jazyka čtenářské dílny. Každý z nás má rozečtenou knížku, kterou si tuhle hodinu chvíli čte. Najde si nějaké pohodlné místečko a ... můžeme začít číst. Potom si o knížkách společně povídáme a plníme různé úkoly. Už jsme schopni říct, jaké jsou hlavní postavy, jak umí poděkovat a poprosit, oslovit se, jak se mění prostředí kolem nich ...

V pondělky ve čtenářském klubu i nadále cestujeme se zajíčkem Felixem. Už jsme se podívali do Francie a do Říma, postavili jsme Eifflelovku a řešili jsme rébusy v latině. Cestovat se však dá i s Vílou Amálkou a beránkem Kudrnou. A s kachňátkem Pájou jsme se vydali na jeho první výlet. Zvířátka, která na své cestě potkalo, jsme si vymodelovali z plastelíny.

Navštívili jsme i knihovnu. Tentokrát nás čekalo čtení na pokračování Dubánci. Jednoho Dubánka jsme si přinesli i do třídy.

1aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 11aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 21aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 31aCtKlubVilaAmalkaBeranekKudrna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CESTOVÁNÍ

Na začátku října jsme dokončili obrázky (a zavzpomínali na prázdniny), které jsme malovali a kreslili ve skupinkách. Během práce jsme se navzájem seznámili a naučili spolupracovat, pomáhat si a domluvit se.

V letošním školním roce celá naše třída (a je nás mnohem více než vloni) procestuje celý svět a podívá se i do minulosti a budoucnosti. K cestování nám pomůže bednolet (máme každý svůj a jeden velký) a také knížka Cestujeme po světě od paní spisovatelky Ivanky Melounové. Aby náš velký bednolet měl sílu mnoha koní, nakreslili jsme do jeho motoru koníky (a to i mořské a luční).

Zatím jsme se podívali do Afriky. Vyrobili jsme africké chýše a nakreslili mluvící šaty se vzkazy pro maminku. O Africe si povídáme, píšeme o ní, kreslíme ji ...

1aCestujemePoSveteCelorocniProjekt11aCestujemePoSveteCelorocniProjekt21aPrazdninySpoluprace

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.

Čtenářský klub

Celý letošní rok budeme cestovat. Po světě, do minulosti, do budoucnosti. Ve čtenářském klubu nás bude většinou doprovázet zajíček Felix. S ním jsme se zatím podívali do Velké Británie. Vyrobili jsme si obálku a začali psát dopis.

Než se k nám Felix přidal, seznámili jsme se s globusem a jednotlivými světadíly. Prostřednictvím knížky Cestujeme světadíly jsme navštívili Evropu.

A protože i pejsci rádi cestují, doprovodili jsme Štaflíka a Špagetku na jejich cestě do světa.

1aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily11aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily21aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily31aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily41aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knihovna - Jak se vyznat v knihovně

Stejně jako loni i letos jsme se vydali do knihovny. Opět tam budeme chodit každý měsíc. Protože už jsme zkušení čtenáři, naučili jsme se, jak se máme v knihovně vyznat. Dozvěděli jsme se, že knížky jsou označeny barevnými proužky, na kterých je počáteční písmeno spisovatele. Abecedu se teď učíme i ve škole, takže pro nás nebude už problém jakoukoliv knížku najít. Vyrobili jsme si i záložku do knížky.

Také jsme si četli básničky o nejrůznějších zvířátkách, která začínají na určité písmenko. Dokonce nám některá zvířátka spolužáci i předvedli. A že jsme se nasmáli.

1aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne11aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne21aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne31aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne51aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne61aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne7

 

 

 

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.