8. března - preventivní program

 

22. března - Knihovna (čtení na pokračování - Dubánci)

- 2. skupina

 

29. března - Knihovna (čtení na pokračování - Dubánci)

- 1. skupina - odchod 7:45 z hlavní budovy

 

PLAVÁNÍ

S sebou:

- aktovka - učebnice, sešity, pracovní sešity, pouzdro, papuče, čip na oběd (zůstává v šatně)

- batůžek - plavky, ručník, mýdlo, SVAČINA A PITÍ

V případě, že dítě ze zdravotních důvodů nemůže plavat, do batůžku si vezme kraťasy, tričko s krátkým rukávem (popř. nazouváky), svačinu a pití.

 

Procvičování učiva (více v Bakalářích)

https://www.matika.in/cs/

https://www.gramar.in/cs/

https://www.zlatka.in/cs/

http://www.matemag.cz/

 

 

Knihovna

V listopadu jsme se zase podívali za Dubánky. Ti mají nejraději domečky, které jim postaví v lese děti. A protože domečky byly moc krásné, Dubánci dětem poděkovali. Napsali pomocí větviček různé vzkazy. My jsme si to vyzkoušeli také.

V prosinci jsme se v knihovně setkali s hudebním skladatelem Mozartem, kterého jsme si přivolali hrou na nástroje.

2aKnihovnaCteniNaPokracovani42aKnihovnaCteniNaPokracovani52aKnihovnaCteniNaPokracovani62aKnihovnaCteniNaPokracovani72aKnihovnaNotyVypravejte12aKnihovnaNotyVypravejte2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svět techniky

Ve světě techniky jsme byli už několikrát. Tentokrát nás čekalo téma zrcadlení. Snažili jsme se vystřihnout srdíčko tak, aby bylo opravdu z obou stran stejné, hledali jsme v pexesu druhou půlku obrázku, skládali jsme tvary podle různých os. Dozvěděli jsme se, že existuje osa vodorovná a osa svislá.

2aSvetTechnikyZrcadleni12aSvetTechnikyZrcadleni22aSvetTechnikyZrcadleni3

 

 

 

 

 

 

Čtenářský klub

Ve čtenářském klubu stále cestujeme. V listopadu jsme se podívali do Egypta a postavili jsme pyramidy a Sfingu. Navštívili jsme Afriku, nakreslili savanu a africká zvířata. A z New Yorku se Felix konečně vrátil domů k Žofce. Pomocí tajné abecedy jsme napsali o tom, kde jsme všude s Felixem byli a co jsme vytvářeli.

V prosinci se Felix opět ztratil. Tentokrát do minulosti. Dostal se až do středověku mezi rytíře. Jednoho rytíře jsme si i vyrobili. Příště budeme kreslit hrad a plánek hradu.

2aCtenarskyKlubFelixVeStredovekuRytir

 

 

 

 

 

 

Mikuláš

Den před svátkem Mikuláše nás Mikuláš, čert a andělé navštívili. Mikuláš přečetl hříšníky. Ale protože všichni slíbili, že už budou hodní, nikoho si čert neodnesl. Jedna hříšná duše si však čertův pytel přece jenom vyzkoušela. Dobrovolně :-)

2aMikulasCertAndele12aMikulasCertAndele2

 

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotky se fotka zvětší.

 

ČTENÍ A KNIHY, ČTENÍ A KNIHY

I v říjnu čteme a čteme a čteme. Každé úterý máme v rámci českého jazyka čtenářské dílny. Každý z nás má rozečtenou knížku, kterou si tuhle hodinu chvíli čte. Najde si nějaké pohodlné místečko a ... můžeme začít číst. Potom si o knížkách společně povídáme a plníme různé úkoly. Už jsme schopni říct, jaké jsou hlavní postavy, jak umí poděkovat a poprosit, oslovit se, jak se mění prostředí kolem nich ...

V pondělky ve čtenářském klubu i nadále cestujeme se zajíčkem Felixem. Už jsme se podívali do Francie a do Říma, postavili jsme Eifflelovku a řešili jsme rébusy v latině. Cestovat se však dá i s Vílou Amálkou a beránkem Kudrnou. A s kachňátkem Pájou jsme se vydali na jeho první výlet. Zvířátka, která na své cestě potkalo, jsme si vymodelovali z plastelíny.

Navštívili jsme i knihovnu. Tentokrát nás čekalo čtení na pokračování Dubánci. Jednoho Dubánka jsme si přinesli i do třídy.

1aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 11aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 21aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 31aCtKlubVilaAmalkaBeranekKudrna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CESTOVÁNÍ

Na začátku října jsme dokončili obrázky (a zavzpomínali na prázdniny), které jsme malovali a kreslili ve skupinkách. Během práce jsme se navzájem seznámili a naučili spolupracovat, pomáhat si a domluvit se.

V letošním školním roce celá naše třída (a je nás mnohem více než vloni) procestuje celý svět a podívá se i do minulosti a budoucnosti. K cestování nám pomůže bednolet (máme každý svůj a jeden velký) a také knížka Cestujeme po světě od paní spisovatelky Ivanky Melounové. Aby náš velký bednolet měl sílu mnoha koní, nakreslili jsme do jeho motoru koníky (a to i mořské a luční).

Zatím jsme se podívali do Afriky. Vyrobili jsme africké chýše a nakreslili mluvící šaty se vzkazy pro maminku. O Africe si povídáme, píšeme o ní, kreslíme ji ...

1aCestujemePoSveteCelorocniProjekt11aCestujemePoSveteCelorocniProjekt21aPrazdninySpoluprace

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.

Čtenářský klub

Celý letošní rok budeme cestovat. Po světě, do minulosti, do budoucnosti. Ve čtenářském klubu nás bude většinou doprovázet zajíček Felix. S ním jsme se zatím podívali do Velké Británie. Vyrobili jsme si obálku a začali psát dopis.

Než se k nám Felix přidal, seznámili jsme se s globusem a jednotlivými světadíly. Prostřednictvím knížky Cestujeme světadíly jsme navštívili Evropu.

A protože i pejsci rádi cestují, doprovodili jsme Štaflíka a Špagetku na jejich cestě do světa.

1aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily11aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily21aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily31aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily41aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knihovna - Jak se vyznat v knihovně

Stejně jako loni i letos jsme se vydali do knihovny. Opět tam budeme chodit každý měsíc. Protože už jsme zkušení čtenáři, naučili jsme se, jak se máme v knihovně vyznat. Dozvěděli jsme se, že knížky jsou označeny barevnými proužky, na kterých je počáteční písmeno spisovatele. Abecedu se teď učíme i ve škole, takže pro nás nebude už problém jakoukoliv knížku najít. Vyrobili jsme si i záložku do knížky.

Také jsme si četli básničky o nejrůznějších zvířátkách, která začínají na určité písmenko. Dokonce nám některá zvířátka spolužáci i předvedli. A že jsme se nasmáli.

1aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne11aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne21aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne31aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne51aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne61aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne7

 

 

 

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.