PODMÍNKY KLASIFIKACE Z PŘÍRODOPISU V DRUHÉM POLOLETÍ

1. aktivní účast v hodině (+ dodržuji šk. řád)
  1. prezentace na vybrané téma ve stanovené hodině (odevzdávejte minimálně týden předem na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.- platí i pro žáky, kteří chybí ve škole, nenechávejte na poslední chvíli!), název prezentace obsahuje třídu, téma a příjmení žáka(ů), který práci vypracoval…9.C Sopečná činnost, Novák… první stránka obsahuje název, jméno a příjmení, třídu, datum vypracování, obsah práce je věcný, zajímavý a srozumitelný. Osnovou pro vypracování je text k danému tématu v učebnici, dalším zdrojem informací a obrázků je internet, či knihy. Vhodné, pokud je to možné, zahrnout krátké(á) video(a). V rámci mezipředmětových vztahů vyberte důležité pojmy (klíčová slova) a napište k nim jejich anglický ekvivalent - vytvoříte tak Slovník na jednom slidu. Závěr práce slouží také jako zápis do sešitu - je to shrnutí nejdůležitějších či nejzajímavějších informací daného tématu. Poslední stránka obsahuje veškeré zdroje, ze kterých jste k vytvoření práce čerpali - přímé odkazy s uvedením k čemu se to vztahuje - např. obr.č.1 Travertin... a následuje odkaz, nebo: text Sopky a jejich druhy: ... a odkaz z čeho jste daný text čerpali... . Rozsah práce min 20 min. - max. 45 min. Práci je více než vhodné prezentovat z hlavy, nicméně papírový "tahák" je možný pro ty nervóznější z vás :-). Známka s váhou 10. Informace, které při samotné prezentaci uvádíte a nemáte je napsané na slidu, napište do poznámek pod daný slide.
  1. za práci v každé hodině dostáváte like/dislike - za 3x like/dislike dostáváte známku 1/5 do bakalářů s váhou 8
  1. v případě, že chybíte v den své prezentace, nevadí, odprezentuji vaši práci za vás – samozřejmě s tím, že dodržíte termín odevzdání na mail a případné úpravy doděláte do dne samotné prezentace vaší práce. Pak můžete získat výbornou známku, v ostatním případě dle úrovně dodržení daných parametrů.
  2. v případě, že hodina, ve které máte mít prezentaci, odpadne, budete prezentovat v následující hodině, na prezentace jiných to nebude mít žádný vliv.

28.2. Martin, Darek vyvřelé horniny

7.3. Anička, Natka usazené horniny

14.3. Radim pohyby litosférických desek, vrásy, zlomy

21.3. Lukáš, Dan sopečná činnost

28.3. Erik, Nikolas zemětřesení

4.4. Petr činnost tekoucí vody

18.4. Tomáš činnost větru, Filip, Šimon jeskyně

25.4. Matěj půdy - třídění

2.5. Ema, Eliška éry vývoje Země

9.5. Kača Západní Karpaty

16.5. Lucka, Ondra abiotické podmínky života

23.5. Bětka, Klára stav ŽP, člověk a biosféra - ochrana přírody

30.5. Kača H. globální problémy

Zápis ke kapi. Globální problémy lidstva naleznete ZDE

Dne 5. 12. 2018 se žáci 9.A, 9.B a 8. třídy zúčastnili školního výletu do Vídně. Viděli spoustu památek, zažili jinou  vánoční atmosféru než u nás... a užili si vánoční trhy.

viden9Aviden9AIIviden9AIII

Zápis ke kapitole Mezinárodní organizace naleznete ZDE