PODMÍNKY KLASIFIKACE Z PŘÍRODOPISU V DRUHÉM POLOLETÍ

1. aktivní účast v hodině (+ dodržuji šk. řád)
  1. prezentace na vybrané téma ve stanovené hodině (odevzdávejte minimálně týden předem na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.- platí i pro žáky, kteří chybí ve škole, nenechávejte na poslední chvíli!), název prezentace obsahuje třídu, téma a příjmení žáka(ů), který práci vypracoval…9.C Sopečná činnost, Novák… první stránka obsahuje název, jméno a příjmení, třídu, datum vypracování, obsah práce je věcný, zajímavý a srozumitelný. Osnovou pro vypracování je text k danému tématu v učebnici, dalším zdrojem informací a obrázků je internet, či knihy. Vhodné, pokud je to možné, zahrnout krátké(á) video(a). V rámci mezipředmětových vztahů vyberte důležité pojmy (klíčová slova) a napište k nim jejich anglický ekvivalent - vytvoříte tak Slovník na jednom slidu. Závěr práce slouží také jako zápis do sešitu - je to shrnutí nejdůležitějších či nejzajímavějších informací daného tématu. Poslední stránka obsahuje veškeré zdroje, ze kterých jste k vytvoření práce čerpali - přímé odkazy s uvedením k čemu se to vztahuje - např. obr.č.1 Travertin... a následuje odkaz, nebo: text Sopky a jejich druhy: ... a odkaz z čeho jste daný text čerpali... . Rozsah práce min 20 min. - max. 45 min. Práci je více než vhodné prezentovat z hlavy, nicméně papírový "tahák" je možný pro ty nervóznější z vás :-). Známka s váhou 10. Informace, které při samotné prezentaci uvádíte a nemáte je napsané na slidu, napište do poznámek pod daný slide.
  1. za práci v každé hodině dostáváte like/dislike - za 3x like/dislike dostáváte známku 1/5 do bakalářů s váhou 8
  1. v případě, že chybíte v den své prezentace, nevadí, odprezentuji vaši práci za vás – samozřejmě s tím, že dodržíte termín odevzdání na mail a případné úpravy doděláte do dne samotné prezentace vaší práce. Pak můžete získat výbornou známku, v ostatním případě dle úrovně dodržení daných parametrů.
  2. v případě, že hodina, ve které máte mít prezentaci, odpadne, budete prezentovat v následující hodině, na prezentace jiných to nebude mít žádný vliv.

28.2. Anička pohyby lit. desek

7.3. Ondra sopečná činnost, zemětřesení

14.3. Nela, Natka činnost mořské vody, ledovců

21.3. Nikol půdy - vznik, činitelé, složení a vlastnosti