Poslední akce v tomto školním roce patřila hlavně předškolákům.Tyto děti si připravily krátké kulturní vystoupení pro rodiče a pak již musely svými vědomostmi prokázat, že do základní školy mohou opravu nastoupit. Po zvládnutí nelehké zkoušky byly děti slavnostně pasovány na školáky.PS 1PS 2PS 3

Konečně nám počasí přálo a mohli jsme jet do ostravské ZOO. Předškolákům jsme objednaly ekologický program ke Dni Země „Z přírody nejen na talíř“ a mladší děti si mezitím prohlížely zvířata.

Ekologický program byl velice zajímavý. Děti si upřesnily, která zvířátka jsou hospodářská a která domácí. Také si zopakovaly názvy jednotlivých zvířat – tatínek, maminka a mládě. Upřesnily si, co nám které hospodářské zvíře dává k užitku, proč ho vlastně chováme. A co takové domácí zvíře? To chováme pro radost.

Děti se také dozvěděly, čím se od sebe liší rohy a parohy a také si roh antilopy a parůžek srnce mohly prohlédnout a osahat. A zajímavá byla také hnědá lamí vlna.

Po prohlídce hospodářských a domácích zvířátek jsme se také prošli zoologickou zahradou, prohlédli si tygra, lvy, žirafy, ale hlavně jsme se těšili na slůňátka, která se nám moc líbila.

„Bez medu to nejde“

Další, tentokrát už poslední poznávací výlet v rámci projektu „Poznáváme svět techniky i šikovných rukou“, jsme uskutečnili 15. 6. 2015 do naučného včelařského areálu v Chlebovicích u Frýdku – Místku. Děti měly možnost seznámit se s nezastupitelným významem včel pro náš život. Prohlédli jsme si včelařské muzeum, skanzen, naučný včelín a zhlédli film o včelách.

V pondělí 8. 6. 2015 se děti z MŠ Bílovecké a Polanecké zúčastnily Olympiády ostravských MŠ na hřišti MŠ Odstrčilové v centru Ostravy. Závodili jsme v běhu na 30m, ve skoku z místa, v hodu míčkem a na závěr nás čekala opičí dráha. Všechny děti byly moc šikovné. V běhu na 30m obsadila Bára Matoušková 1. místo, ve skoku do dálky získala Bára Matoušková 1. a Gabriel Stržínek 3. místo. Celkově naše družstvo obsadilo 2. místo. Všechny děti dostaly čokoládové medaile a bublifuk.20150608 085621

20150608 09443820150608 104934

V rámci projektu „Poznáváme svět techniky i šikovných rukou“ navštívili předškoláci ze tří svinovských mateřských škol, ve čtvrtek 4. 6. 2015, planetárium v Krásném Poli. Děti si prohlédly prostory nově zrekonstruované budovy planetária a zhlédly velmi poutavý program o souhvězdích na jarní obloze a krásný kreslený film „Život stromů“.

Kroužek „Předškoláček“ navštívil 28. 5. 2015 stadión Městského fotbalového klubu Vítkovice, kde se zúčastnil velmi pěkného sportovního dopoledne. Děti dokazovaly svou obratnost a tělesnou zdatnost hned v několika disciplínách – např. skoku do dálky, hodu na cíl, v překážkové dráze, běhu slalomem a jiných. Na závěr si děti na pravém fotbalovém stadionu zahrály i kopanou.

Akce byla skvěle připravena a dětem přinesla mnoho prospěšného i poučného a hlavně – moc se líbila!

V rámci projektu “Poznáváme svět techniky i šikovných rukou“ uskutečnilo 50 nejstarších dětí svinovských MŠ, ve čtvrtek 14. 5. 2015, další poznávací exkurzi - tentokrát do technického muzea Tatra v Kopřivnici. Děti se zde na unikátních exponátech seznámily s vývojem automobilového průmyslu v našem kraji. Prohlédli jsme si první vyrobené osobní automobily, hasičské vozy až po známé kamiony pocházející z této automobilky. Pro děti byla návštěva muzea velmi zajímavá, poutavá a poučná.

V rámci projektu „Poznáváme svět techniky i šikovných rukou“ navštívilo ve čtvrtek 7. 5. 2015 50 nejstarších dětí ze tří svinovských mateřských škol expozici U6 – Malý svět techniky – v oblasti Dolních Vítkovic. Děti se zde seznámily s vývojem techniky historickými exponáty. Mnohé si samy mohly vyzkoušet. Velmi zajímavý byl i vodní svět, kde se děti přesvědčily o síle vody i významu vody v technice.

U příležitosti 70. výročí osvobození Svinova se naši předškoláci zúčastnili 30. 4. 2015 kladení věnců u památníku obětem 2. světové války v parku Československé armády.

Jejich kulturní vystoupení obohatilo průběh vzpomínkové akce.

Tentokrát jsme se s předškolními dětmi vydali poznat další z oborů ZUŠ ve Svinově. Děti se seznámily s prostředím výtvarných činností a keramiky. Nejen že si prohlédly práce starších kamarádů, ale samy mohly kreslit a tvořit s keramickou hlínou pod vedením velmi milých paní učitelek.

21. dubna jsme se zúčastnili s dětmi jednotlivých pracovišť mateřské školy na Hlavní třídě v Ostravě–Porubě již tradičně oslav Dne Země. Prohlédli jsme si přírodovědná i ekologická stanoviště, dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o ochraně přírody a také si zasoutěžili. Děti si zahrály pexeso, tak poznávaly a pojmenovávaly různé živočichy a zvířata. Soutěžili jsme v lovu a třídění odpadu, vyráběli jsme z flísu sovičky, z kartonu čtyřlístky, z plastových lahví větrníky. Společně jsme shlédli také pěvecké a taneční pásmo „Až já pojedu přes ten les“. Také technika děti nadchla. Speciálními dalekohledy sledovaly Slunce. Děti měly možnost vyzkoušet pobyt ve zdravém, čistém prostředí a zadovádět si tam. Nejvíc však děti zaujaly chemické pokusy, při kterých sopka chrlila lávu, tekoucí voda měnila směr apod. Líbily se i kozičky, agility pejsků, zaujali je dravci. Společně s dětmi jsme smysluplně strávili čas, dozvěděli se spoustu zajímavých informací, zábavnou formou. A navíc jsme získali užitečné materiály pro výuku - Ostravsko v době ledové, smogové desatero aj.