Tradiční pouť ve Svinově nás ani letos nezklamala. Letošní pouť nesla název „Mezi námi“ a byla v duchu spolupráce s polskou základní školou. Počasí bylo sice všelijaké, ale děti tancovaly s nadšením.

Program si připravily nejen děti z MŠ Rošického, MŠ Polanecké, žáci z tanečního kroužku z 5. a 7. třídy ZŠ a sbor Zvonoklíček, ale také skupina z Polska APLAUS a CEKIN.

Vystoupení se všem dětem vydařilo a nakonec zasvítilo sluníčko.

IMG 9519IMG 9490

V úterý 13. 6. 2017 se děti všech tříd zúčastnily školního výletu. Našim cílem byly jodové lázně v Klimkovicích. Děti si prohlédly vnitřní i venkovní areál lázní, dozvěděly se také, k čemu slouží a kdo se zde může léčit. Nejvíce času děti strávily v přilehlém lesním parku na naučné stezce, kde plnily různé úkoly vědomostního, nebo pohybového charakteru a na závěr si pohrály v lese. Počasí bylo přímo letní a děti si výlet moc užily.

IMG 20170613 085545

Jako tradičně jsme oslavovali Mezinárodní den dětí na naší školní zahradě.

Ani tentokrát se nám nevyhnuly rozmary počasí, ale ve stanovenou hodinu bylo vše připraveno, aby děti mohly soutěžit, projet se na poníkovi či ukázat své řidičské dovednosti při jízdě v elektrických autíčkách.

Nakonec se podařilo rozdělat oheň, takže jsme celé odpoledne uzavřeli u dobrých koláčů a opečených párků.

Děti si odnesly i malé dárečky, za které děkujeme Kunínským mlékárnám.

1KDSCN2182DSCN2190

V pátek 19. 5. 2017 zorganizovaly pracovnice Krajské hygienické stanice, v rámci projektu “Edukace dětí v mateřských školách“, akci pro naše děti z MŠ, zaměřenou na zdravou výživu a pohyb.

Děti se hravou formou seznámily se základy zdravé výživy, zahrály si hru na „Zdravý semafor“ a měly možnost poznávat podle chuti ovoce a zeleninu.

Odměnou jim byl ovocný špíz, který pracovnice KHS dětem připravily, a drobné odměny. Fotografie zde

20170519 125332 2

Rezavka

Konečně nám přálo počasí a my jsme se mohli vydat na výlet na Rezavku. Procházeli jsme přírodní rezervací, kde se nesmí trhat žádné květiny a rostliny a musíme se chovat tiše. Prohlédli jsme si lilii zlatohlavou, která je ve znaku přírodní rezervace, slyšeli jsme kuňkat žáby a pískat mláďátka datla a viděli jsme ohlodané stromy od bobra.

2211

Výukový program v ZOO

Předškolní děti se zúčastnily programu "Ze života zvířat v ZOO", kde jim paní průvodkyně povídala o zvířatech, ukazovala jim vycpaná zvířátka, lebky a také živé ještěrky a hady.

12

Planetárium

V rámci akce „Den Země“ se předškoláci naší mateřské školy jeli podívat do planetária. Učili se poznávat některé hvězdy – Polárka a jarní souhvězdí – Pastýř, Velká medvědice. Po zhlédnutí pohádky „Červená Karkulka a babiččin dalekohled“ si děti prohlédly ostatní expozice v planetáriu.

IMG 20170420 09200320170420 093733

Děti všech tří svinovských mateřských škol navštívily Divadlo loutek a zhlédly pohádku „Z deníku kocoura Modroočka“. Děti byly nadšeny, při pohádce napovídaly hlavnímu hrdinovi, kde na něj číhá jaké nebezpečí, a velice dějprožívaly. Některé si při písničkách také zatancovaly.

P4250002

Ve středu 5. 4. 2017 proběhly v naší MŠ první Velikonoční dílny s rodiči. Děti, rodiče, babičky i tetičky se moc snažili. Stříhali, lepili, provlékali a kreslili, a tak si mohli odnést domů krásného zajíčka, zápich kuřátka i slepičku na zavěšení. Děkujeme všem za příjemně strávené odpoledne a budeme se těšit na další akce s vámi.

Skřítci vše zvládli

Ve čtvrtek 30. 3. 2017 nastala všemi očekávaná chvíle. Na zahradě MŠ Bílovecké víla Leontýnka předala klíč od starého hradu p. starostce ing. Heleně Wieluchové. Loutka Strašfuňák pak probudila skřítky po těžké práci na náročné stavbě a ti se svou vílou vydali na průvod k hradu novému. S sebou vzali poslední cihličky představující štěstí, radost, lásku apod. a kvapně pospíchali dostavět svůj domeček nový. To se jim povedlo na výbornou! V tu chvíli už mohla Leontýnka předat klíč od hradu nového p. řediteli Mgr. Zdeňku Ivančovi! A hurá do naší nové školičky na ul. Stanislavského, kde nás čekalo překvapení: velký dort, který vypadal přesně jako náš nový hrad a na kterém jsme si všichni moc pochutnali. Jsme moc rádi, že máme novou a krásnou mateřskou školu.

1

V úterý 11. 4. 2017 se předškoláci MŠ E. Rošického, MŠ Stanislavského a děti základní školy společně zúčastnili akce „Vítání jara – pálení Moreny“. V průvodu si všichni zazpívali a za jásavého potlesku hoříci Morenu hodili chlapci do místního potoka. Do Porubky byly vhozeny také malé „Morenky“, které si vyrobili předškoláci. Jako odměnu dostaly všechny děti sladkost – velikonoční cukroví.

Tato aktivita však nebyla tento den poslední. Děti byly přítomny slavnostnímu otevření hřiště před budovou MŠ a ZŠ E. Rošického. Hřiště si děti hned odzkoušely. Zdolávaly překážkovou dráhu, házely a chytaly míče a běhaly o závod. Odměnou jim byl aktivní pohyb na hřišti a také balonek a lízátko.

Odpoledne nám rychle uteklo a dětem se ani nechtělo domů.a

20170411 124121

Ve čtvrtek 6.4.2017 proběhly v naší MŠ již tradiční velikonoční dílny, které se mohou letos pochlubit velkou účastí nejen dětí a jejich rodičů, ale i prarodičů. Všichni zúčastnění pracovali již pro nás s tradičním ekologickým, recyklovatelným materiálem pod vedením p. Petry Hudcové. A tak mezi další velikonoční ozdoby domácností přibude krásný velikonoční beránek.

20170406 154344

Velikonoční dílničky jsou jednou z akcí, kterou se snažíme realizovat a prohlubovat náš vzdělávací program kladoucí důraz na vzájemnou spolupráci dětí, rodičů a mateřské školy. Atmosféra během tvoření byla veselá, otevřená a plná chuti k dílu – ta se ve finále projevila v originalitě a kráse výrobků, které si děti odnesly domů (zdobené velikonoční vajíčko, zajíček a travňák). Doufáme, že velikonoční akcí se nám podařilo přivolat kouzlo svátků a všichni odcházeli s dobrou náladou.

20170412 155133IMG 20170405 161837